Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
09:00 - 15:00
0 ks
za 0,00 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
  1. Úvod
  2. BLOG
  3. LIVOLO
  4. Stmievanie LED osvetlenia - LED pásik pod kontrolou
31.10.2017
LIVOLO

Stmievanie LED osvetlenia - LED pásik pod kontrolou

Rakúsky výrobca Autolux GmbH patrí v našich končinách medzi menej známych dodávateľov ovládania LED osvetlenia. My však dúfame, že sa toto čoskoro zmení a podarí sa nám preraziť na slovenský trh s vysoko kvalitnými LED aplikáciami s mimoriadne vysoko kvalitnými produktmi priamo z výrobného závodu Autolux GmbH Austria.

 

Na úvod by sme Vám radi predstavili hneď 3 novinky z oblasti stmievačov ovládateľných signálmi DMX, 1-10V a tlačidlovým ovládaním. V prvom rade sa zameriame na stmievače ovládateľné tlačidlovým vstupom, nakoľko tieto je možné bezproblémovo ovládať bezpotenciálovými tlačidlami z ponuky LIVOLO.

 

Autolux ALX-DMX-PWM150

 

Ako prvý produkt si predstavíme ovládač, resp. stmievač LED osvetlenia a LED pásikov Autolux ALX-DMX-PWM150. Jedná sa o trojkanálový RGB stmievač (max. 3x50W), ktorý je možné zapojiť aj ako jednokanálový stmievač (max. 150W) pre ovládanie jednofarebných LED svietidiel a LED pásikov. Kompatibilita s dotykovými tlačidlami LIVOLO je zabezpečená dvoma tlačidlovými vstupmi.

 

V dvojtlačidlovom režime je jeden vstup použitý na pridávanie intenzity (dimmer +) a druhý tlačidlový vstup na znižovanie intenzity (dimmer -) osvetlenia LED. V jednotlačidlovom režime je možné osvetlenie ovládať pomocou jedného tlačidla kolísavým spôsobom (dimmer up/down).

 

Tlačidlové ovládanie umožňuje aj osvetlenie RGB svetelných scén. Vopred nastavené scény je možné jednoduchým spôsobom prepínať vo vopred nastavených sekvenciách. V neposlednom rade je možné LED ovládač pripojiť na inteligentnú elektroinštaláciu systémom DMX, prípadne stmievanie ovládať riadiacim napätím 1-10V.

 

Programovanie jednotlivých režimov je realizované pomocou programovacieho tlačidla vo vnútri prístroja. Presný popis programovania a nastavenia je súčasťou návodu na obsluhu.

 


Autolux ALX-DMX-PWM150R

 

Univerzálny stmievač a ovládač LED osvetlenia Autolux ALX-DMX-PWM150R je technicky vzaté totožný s ovládačom Autolux ALX-DMX-PWM150, ale jeho nastavenie prebieha pomocou otočných voličov na prednej strane stmievača.

 

Pre vyššie výkony LED osvetlenia nájdete v našej ponuke aj vysoko výkonný LED stmievač do maximálneho výkonu 500W typu Autolux ALX-DMX-PWM500. Tento stmievač je vhodný predovšetkým pre ovládanie jednofarebného LED osvetlenia v interiéroch aj exteriéroch. Stmievač sa montuje na DIN lištu, najlepšie do elektrického rozvádzača.
Autolux ALX-DMX-PWM500

Výhodou vyššie uvedených ovládačov a stmievačov LED osvetlenia a LED pásikov je plná kompatibilita s bezpotenciálovými dotykovými tlačidlami LIVOLO. Ďalšou nespornou výhodou je možnosť ovládania a stmievania osvetlenia z viacerých miest tzn. jeden svetelný okruh môžete ovládať z dvoch, troch, piatich, alebo kľudne aj desiatich miest. Tlačidlové ovládania je to pravé ovládanie pre stmievanie ovládané viacerými vypínačmi.

 

Ak by ste mali akékoľvek otázky ohľadom stmievania LED osvetlenia, alebo LED pásikov, neváhajte nás kontaktovať a radi Vám pomôžeme so správnym výberom komponentov. Stmievače Autolux jednoducho zakúpite na nasledovnom ODKAZE.

Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi
KONTAKTNÉ ÚDAJE

LIVOLO s.r.o.
Školská 15
93532, Kalná nad Hronom
Slovensko
Tel: +421 948 452 243 (08:00-16:00) 
E-Mail: info(a)dotykovyvypinac.sk

© 2022 Tieto stránky prevádzkuje LIVOLO s.r.o. Školská 15, 935 32, Kalná nad Hronom, Slovensko