Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
09:00 - 15:00
0 ks
za 0,00 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
  1. Úvod
  2. BLOG
  3. LOXONE
  4. Predstavujeme LOXONE Miniserver 2. generácie
04.02.2020
LOXONE

Predstavujeme LOXONE Miniserver 2. generácie

Pred viac ako 10 rokmi, LOXONE Miniserver spôsobil revolúciu vo svete automatizácie budov a domov. Dnes spoľahlivo rieši najrôznejšie úlohy okolo bezpečnosti, pohodlia a energetickej účinnosti vo viac ako 100 000 projektoch. Koncom roka 2020 otvára spoločnosť LOXONE novú kapitolu: Miniserver generácie 2.

 

Predstavujeme LOXONE Miniserver 2. generácie

 

Nespočet spokojných obyvateľov inteligentných domácností, hotelierov, majiteľov reštaurácií, podnikateľov, elektrikárov a mnoho ďalších je dôkazom toho, že výrobky LOXONE aj po 10 rokoch stále prinášajú veľkú radosť.

Počas tejto doby firma LOXONE okrem Miniserveru na trh priniesla celý rad ďalších inovácií. Zároveň sa technický pokrok prejavil aj v iných oblastiach. Vznikli nové sieťové protokoly, lepšie metódy šifrovanie a oveľa viac. Miniserver 2. generácie využíva všetky tieto inovácie a zároveň prináša kvantový skok z hľadiska výkonu.

 

Navrhnutý pre budúcnosť

Existujúce inštalácie Loxone zostávajú 100% bez kompromisov! Produkty a softvérové nástroje spoločnosť LOXONE navrhuje tak, aby na ne bolo vždy spoľahnutie. Tento prístup sa odzrkadľuje do vývoja každej verzie softvéru a tiež do výberu materiálov každého produktu.

Vedeli ste, že prvé Miniservery predané už pred viac ako 10 rokmi sa predávali pod názvom LoxLIVE, alebo že prvý produkt už pod názvom "Miniserver" mal čiernu krabičku?

Bez ohľadu na to, aké meno nosí, alebo akú farbu majú krabičky, všetky Miniservery svoje služby vykonávajú aj po 10 rokoch úplne spoľahlivo. Sú 100% kompatibilné so všetkými novými rozšíreniami aj najnovšou generáciou softvéru. A to tak zostane aj naďalej. Miniserver 1. generácie bude samozrejme aj naďalej zadarmo dostávať aktualizácie vrátane nových funkcií.

 

Predstavujeme LOXONE Miniserver 2. generácie

 

Jednoduchá aktualizácia softvéru a hardvéru

Ak vlastníte Miniserver 1. generácie, upgrade je užitočný, alebo potrebný iba v niekoľkých málo prípadoch. Napríklad ak váš nový Miniserver musí podporovať sieťový protokol IPv6, aby mohol naplno využiť svoje funkcie. V týchto prípadoch je možná jednoduchá aktualizácia na Miniserver 2. generácie.
Bez ohľadu na verziu softvéru, ktorú aktuálne Miniserver používa, po aktualizácii na Loxone Config 10.3 môžete jednoducho preniesť aktuálnu konfiguráciu na nový. Zmena hardvéru sa vykoná v niekoľkých krokoch. Všetky existujúce rozšírenie aj periférie budú po výmene opäť plne funkčné.

 

Predstavujeme LOXONE Miniserver 2. generácie     Predstavujeme LOXONE Miniserver 2. generácie     Predstavujeme LOXONE Miniserver 2. generácie

 

Čo je potrebné zvážiť pri výmene Miniserveru?

Pripojenie digitálnych vstupov
Miniserver 2.generácie má 8 digitálnych vstupov. Upozorňujeme, že digitálne vstupy sú vybavené modernejšími svorkami typu push-in. Tieto svorky sú vhodné pre pevné drôty s prierezom 0,25 až 0,8 mm² / AWG23 - AWG18.

Použitie rozhrania KNX
Rozhranie KNX už nie je súčasťou Miniserveru 2. generácie. Namiesto toho je KNX rozhranie k dispozícii ako samostatné rozšírenie. Použité KNX komponenty možno preniesť na nový KNX Extension pomocou funkcií "Vystrihnúť" a "Vložiť". KNX Extension umožňuje pripojenie až 500 KNX / EIB skupinových adries.

Pripojenie analógových výstupov
Miniserver 2. generácie nemá žiadne integrované analógové výstupy. Pre rozšírenie systému analógovými výstupmi môžete použiť AO Extension. Upozorňujeme, že AO Extension je vybavený modernejšími svorkami push-in. Tieto svorky sú vhodné pre pevné drôty s prierezom 0,25 až 0,8 mm² / AWG23 - AWG18.

Podporuje nový server Miniserver IPv6? Je možný vzdialený prístup cez IPv6?
Áno. Aby bolo možné používať vzdialené pripojenie cez HTTPS, je nutné presmerovať miesto portu 80 port 443. Ako na vzdialené pripojenie zistíte tu .

Ak chcete zriadiť externé prístup k Miniserveru, musí sa zhodovať sieťový protokol vášho poskytovateľa internetu (domáca sieť) a protokol externej siete. V súčasnej dobe pracujeme na zjednotenie rôznych štandardov poskytovateľov, a tak umožňujeme externý prístup aj s rôznymi sieťovými protokolmi. O novinkách vás budeme informovať.

Ktorá verzia Loxone config je nutná na spustenie Miniserveru 2. generácie?
Miniserver 2. generácia je podporovaný počínajúc verziou Loxone Config 10.3. Verzia 10.3 je vhodná pre obe generácie Miniserverov.

Možno zakúpené on-line služby previesť do nového Miniserveru?
Áno. Prihláste sa prosím k svojmu účtu na našom webe. Pod položkou "Moje produkty" môžete vidieť všetky Miniservery registrované na vašom účte. Teraz môžete previesť všetky registrovaných on-line služby na nový Miniserver.

Ako dlho bude Miniserver 1. generácie získavať aktualizácie?
Miniserver 1. generácie dostane najnovšie aktualizácie Loxone config na dobu neurčitú. Môžu však vzniknúť odchýlky v rozsahu funkcií.

Môže Miniserver 2. generácie pracovať ako client / Gateway s Miniseverem 1. generácie?
Áno. Ako Gateway však musí byť použitý Miniserver 2. generácie. Klienti môžu byť Miniservery 1. generácie.

Čo sa stane s existujúcimi inštaláciami?
Existujúce inštalácie s Miniserverem 1. generácie zostávajú plne funkčné a budú im aj naďalej poskytované bezplatné aktualizácie vrátane nových funkcií. Výmenu za Miniserver 2. generácie je vhodné zvážiť iba v niekoľkých prípadoch. Napríklad ak zákazník vyžaduje vzdialený prístup cez IPv6 alebo v prípade, že rozsah projektu vyžaduje vyšší výkon Miniserveru 2. Generácie.

Ako dlho bude podporovaný Miniserver 1. generácie?
Miniserver 1. generácie bude aj naďalej plne podporovaný bezplatnými aktualizáciami vrátane nových funkcií. V tejto chvíli neplánujeme ukončenie podpory Miniserveru 1. Generácie.

Ako dlho bude možné zakúpiť Miniserver 1. generácie?
Miniserver 1. generácie je stále možné zakúpiť (02-2020). Ak jeho predaj v budúcnosti ukončíme, budeme informovať našich inštalačné partnerov aspoň 3 mesiace vopred.

Čo sa stane s Miniserverem Go? Bude vydaná 2. generácia?
U Miniserver Go nedochádza v túto chvíľu k žiadnym zmenám.

 

Predstavujeme LOXONE Miniserver 2. generácie

 

Príspevok vznikol úpravou pôvodného článku LOXONE z nasledovného odkazu:
https://www.loxone.com/cscz/miniserver-2-generace/

Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi
© 2022 Tieto stránky prevádzkuje LIVOLO s.r.o. Školská 15, 935 32, Kalná nad Hronom, Slovensko