Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
09:00 - 15:00
0 ks
za 0,00 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
 1. Úvod
 2. BLOG
 3. LIVOLO
 4. Dotykové termostaty LIVOLO - Teplo na dotyk
26.11.2019
LIVOLO

Dotykové termostaty LIVOLO - Teplo na dotyk

Digitálny dotykový termostat LIVOLO umožňuje priame ovládanie elektrických vykurovacích okruhov (vykurovacích káblov a vykurovacích rohoží) s maximálnym príkonom cca. 1100W. Termostat je vhodný aj na reguláciu (spínanie) termostatických hlavíc vodných vykurovacích systémov a tepelných zdrojov s elektrickým ovládaním 230V AC. Termostat je plne kompatibilný so sklenenými rámikmi LIVOLO a je ho možné kombinovať do mnohonásobných rámikov s vypínačmi, zásuvkami a tlačidlami.

 

Termostat LIVOLO je možné zakúpiť v štyroch základných farebných prevedeniach ako komplet vrátane skleneného rámika vo farbe termostatu.

 

Termostat LIVOLO biely     Termostat LIVOLO čierny     Termostat LIVOLO zlatý     Termostat LIVOLO strieborný

 

Digitálny dotykový termostat LIVOLO je možné prevádzkovať v troch režimoch:

1. Režim vypnutia - indikátor termostatu v strede svieti na modro (modrý krúžok) a termostat na displeji nezobrazuje teplotu. Jedná sa o defaultný režim termostatu po pripojení napájania 230V AC. Termostat bez aktivácie vykurovania nie je vo funkčnom stave a nachádza sa v tzv. standby režime..

2. Režim teplotný senzor - režim je možné aktivovať dotykom na modrý indikátor (modrý krúžok). Po úspešnej aktivácii sa modrý indikátor zmení na červený a na displeji sa zobrazí aktuálne nameraná hodnota teploty vzduchu. Termostat v tomto režime ešte nereguluje vykurovanie, iba zobrazuje teplotu vzduchu.

3. Režim vykurovania - termostat sa do režimu vykurovania prepne okamžite po nastavení teploty pomocou tlačidiel "+" a "-". Nastavením teploty na požadovanú hodnotu aktivujete režim vykurovania a od daného momentu termostat reguluje vykurovanie tzn. spína ovládacie napätie 230V AC podľa nastavenej hodnoty.

 

Termostat vypnete dotykom na červený krúžok, čím sa termostat opätovne uvedie do režimu vypnutia tzn. standby režimu a na displeji sa nezobrazuje žiadna hodnota. Termostat dokáže zobrazovať teplotu v stupňoch Celzia a stupňoch Fehrenheit. Prepnutie medzi jednotkami vykonáte súčasným pridržaním tlačidiel "+" a "-" na niekoľko sekúnd.

 

Technické parametre:

 • Rozmery: 80x80x38,5mm
 • Presnosť merania: +/- 1 °C
 • Maximálna záťaž: 250V AC / 5A
 • Spotreba termostatu: 0,8W
 • Napájacie napätie: 100-240V AC
 • Krok nastavenia teploty: +/- 1 °C
 • Minimálna teplota: 5 °C
 • Maximálna teplota: 35 °C
 • Výrobca: LIVOLO International Ltd.
 • Farebné prevedenie: BIELA - WHITE

 

Termostat umožňuje výhradne meranie teploty vzduchu tzn. pracuje len v režime priestorový termostat. Termostat nemá možnosť merania podlahovej teploty tzn. nemá možnosť pripojenia externej teplotnej podlahovej sondy.

 

Termostat LIVOLO je možné umiestniť do klasickej inštalačnej krabičky bežne používanej na slovensku s roztečou skrutiek 60mm napr. KU68, KUP68 a pod.

 

Termostat LIVOLO rozmery

 

Termostat LIVOLO je možné použiť aj pre ovládanie elektrických a plynových kotlov, alebo na reguláciu kotlov na tuhé palivo. Termostat meria aktuálnu teplotu vzduchu, ktorú zobrazuje na dvojmiestnom podsvietenom displeji.

 

Termostat LIVOLO je možné zapojiť veľmi jednoducho. Skrutkové spoje na zadnej strane termostatu umožňujú pripojenie N-neutrálneho vodiča, L-fázového vodiča a L-výstupného spínaného vodiča, ktorý je v prípade aktívneho termostatu spojený cez relé na napájanie 230V.

 

Zapojenie termostatu LIVOLO

 

Hysterézia spínania termostatu je zabezpečená pevne stanoveným rozdielom nastavenej a nameranej teploty o 2 stupne. V praxi to znamená, že pokiaľ je nastavená požadovaná teplota 26 stupňov, vykurovanie sa po dosiahnutí teploty vzduchu 26 stupňov vypne a opätovne sa aktivuje po poklese teploty pod 24 stupňov.

 

Spínanie tepelných zdrojov, ktoré vyžadujú tzv. bezpotenciálový, alebo suchý kontakt, je možné pomocou dodatočného spínacieho relé 230V. Termostat na výstupe spína vždy 230V tzn. pre dosiahnutie akéhokoľvek iného výstupného signálu je nutné použiť oddeľovacie "pomocné" relé.

 

Termostat LIVOLO

 

Dotykové termostaty LIVOLO je možné pre kombináciu do rôznych mnohonásobných rámikov objednávať aj vo forme modulov bez rámika vo farbe termostatu. Táto forma je určená pre všetkých, ktorý majú záujem o vloženie termostau do rámika napr. s vypínačom, alebo so zásuvkami.

 

Modul termostatu LIVOLO - biely     Modul termostatu LIVOLO - čierny     Modul termostatu LIVOLO - zlatý     Modul termostatu LIVOLO - strieborný

 

Možnosti spínania akýchkoľvek druhov vykurovacích systémov prosím konzultujte s dodávateľom vykurovania resp. dodávateľom tepelného zdroja, ktorý chcete ovládať. Nesprávne zapojenie môže spôsobiť nenávratné poškodenie tepelného zdroja, prípadne požiar, alebo zranenia.

 

Termostat LIVOLO biely     Termostat LIVOLO čierny     Termostat LIVOLO zlatý     Termostat LIVOLO strieborný

 

V prípade akýchkoľvek nejasností, alebo otázok nás neváhajte kontaktovať telefonicky, alebo písomne. Radi Vám poradíme so správnym výberom regulácie vykurovania.

Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi
© 2022 Tieto stránky prevádzkuje LIVOLO s.r.o. Školská 15, 935 32, Kalná nad Hronom, Slovensko