Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
09:00 - 15:00
0 ks
za 0,00 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
 1. Úvod
 2. Modulové prístroje
 3. Univerzálny stmievač osvetlenia (R,L,C)

Univerzálny stmievač osvetlenia (R,L,C)

SMR-U/230

Univerzálny stmievač osvetlenia SMR-U/230, určený pre stmievanie rôznych typov svetelných zdrojov pomocou štandardných tlačidiel, ako aj bezpotenciálo... celý popis
Dostupnosť
Skladom
34,90 EUR
29,08 EUR
bez DPH
ks
Číslo produktu:SMR-U/230
Výrobca:ElkoEP
Napájanie:230VAC
Kompletné špecifikácie

Univerzálny stmievač osvetlenia SMR-U/230, určený pre stmievanie rôznych typov svetelných zdrojov pomocou štandardných tlačidiel, ako aj bezpotenciálových tlačidiel LIVOLO. Stmievač SMR-U/230 je možné umiestniť pod vypínač do štandardnej inštalačnej krabičky KU68 (odporúčame však použiť hlbokú krabičku, ak je to možné).

 

Stmievač je vhodný pre nasledovné typy svietidiel:

 • R - žiarovky, halogénové žiarovky
 • L - nízkonapäťové žiarovky 12-24V + vinuté transformátory
 • C - nízkonapäťové žiarovky 12-24V + elektronické transformátory

 

Schéma zapojenia:

ElkoEP SMR-U/230

 

Maximálne zaťaženie univerzálneho stmievača do 300 VA pokryje potreby každej modernej (úspornej) aplikácie pre regulované osvetlenie (stmievanie). LED záťaže je možné stmievať do maximálnej záťaže 150 VA.

 

Stmievač SMR-U/230 slúži pre spínanie a stmievanie osvetlenia. Ovládacie vstupy pre tlačítko umožňujú jednoduché a intuitívne ovládanie / stmievanie osvetlenia aj pomocou dotykových vypínačov LIVOLO - krátke stlačenie zapne/vypne svietidlo, dlhšie stlačenie (> 0.5 s) umožňuje plynulé nastavenie intenzity svetla.


Pri vypnutí sa nastavená úroveň jasu uloží do pamäte a pri opakovanom zapnutí je jas nastavený na poslednú známu hodnotu pred vypnutím tzn. stmievač disponuje pamäťou pre poslednú intenzitu osvetlenia pred vypnutím.

 

Technické informácie:

 • Napájacie napätie AC 230 V
 • Bezkontaktný výstup 2x MOSFET
 • V prevedení pod tlačidlo, pod vypínač do KU68Stav výstupu indikuje červená LED:

 • svieti pri aktívnom výstupe (s ľubovoľnou úrovňou jasu)


Odporučenie pre montáž:

 • pri vyšších výkonoch svetelných zdrojov odporúčame pre lepšie chladenie inštalovať stmievač do hlbokej prístrojovej krabičky

 

Upozornenie:

 • k jednému stmievaču sa neodporúča pripájať svetelné zdroje (svietidlá, žiarovky) rôznych typov a rôznych výrobcov. Takéto zapojenie môže spôsobiť nefunkčnosť stmievača prípadne jeho poškodenie.

 

Pre správne zapojenie a použitie je nutné oboznámiť sa s návodom na použitie a postupovať podľa inštrukcií, ktoré sú uvedené v návode na použitie.

 

Stmievač ElkoEP

Tovar zaradený v kategóriách
© 2022 Tieto stránky prevádzkuje LIVOLO s.r.o. Školská 15, 935 32, Kalná nad Hronom, Slovensko